Eticaret verileri

 

Her sektörde çok kolay değil ama eticarette sektörel verilere ulaşmak gerçekten zor. Bunun için ETİD olarak çalışmalarımız devam ediyor. Ancak, bu konuda aşağıdaki başlıklardan önemli bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Eticaret 2014 bilançosu

 

E-ticarette 2014 bilançosu

 

Günümüzde eticaret, gelişen teknolojiyle birlikte giderek yükselen bir trend haline geldi. Özellikle interneti aktif olarak kullanan gençler artık geleneksel yöntemler yerine alışverişte online kanalları tercih ederken, Türkiye’de eticaret sektörü hem tüketicilerin hem de yatırımcıların dikkatini çeken bir sektör olarak çok hızlı bir gelişim gösteriyor.  

 

Türkiye’de birçok yeni e-ticaret oluşumunun ortaya çıktığı 2014, eticaret sektörü açısından çok hareketli bir yıl oldu. 2014’te internetten alışveriş yapanların sayısı 12 milyonu geçerken, 

 

Devamı için tıklayınız...

 

Etid - Tübisad -  Deloitte
Türkiye eticaret raporu

 

Eticaret sektöründe trafik dışında bir veriye ulaşmak maalesef çok zor. Bunun için yönetim kurulu başkanlığını yaptığım ETİD olarak Tübisad ve Deloitte ile beraber önemli bir çalışma yaptık. Sektördeki ilk yayınlanmış bir takım verilere buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Rapor için tıklayınız...

BKM sanal POS hacimleri  

 

Her ne kadar vergi ödemeleri, sigortacılık, turizm acentaları işlemlerini kapsasa da BKM sanal POS hacimleri sektörün büyüklüğü konusunda önemli bir veri kaynağı oluşturmaktadır. Güncel bilgiye aşağıdaki link aracılığı ile ulaşabilirsiniz. 

 

 

 

 

Sanal POS hacimleri için tıklayınız.